O nas
Na początku była ciekawość - po degustacji pierwszego kieliszka – przemieniło się w zdziwienie a to z kolei przemieniło się w pasję... do wina.

Nasze wieloletnie kontakty handlowe z firmami czeskimi sprawiły że odkryliśmy coś o czym niewielu Polaków wie, a mianowicie, że aby skosztować dobrego wina nie trzeba wyprawiać się daleko, że za miedzą w odległości 3-4 godzin jazdy samochodem od Katowic mamy winne El Dorado.Morawy oferują unikatowe, nieskończenie różnorodne wina, które odznaczają się owocowo-korzennym aromatem, bogatą gamą zapachów i typową pełnią smaku. Różnorodność win morawskich spowodowana jest wielością odmian, terroir winnic a nade wszystko pracą, doświadczeniem i sercem ludzi, którzy to wino robią.
Generalnie Morawy czarują nas białymi rześkimi winami łączącymi pełność smaku ze świeżością kwasów z odmian: Veltlinske zelene, Muller Thurgau, i Riesling, jednakże wina czerwone z najpopularniejszych odmian jak Modry Portugal, Zweigeltrebe, Pinot Noir tworzą swój niepowtarzalny świat z wyczuwalnymi korzennymi taninami przeplatanymi nutami czerwonych owoców, powideł i czekolady.

Znamy osobiście producentów sprowadzanych przez nas win a także wina które są w naszej ofercie. Wina pochodzą ze sprawdzonych w większości wielopokoleniowych winiarstw rodzinnych, czasami tylko ze spółdzielni łączących kilku małych producentów.

Od 2007 roku kiedy rozpoczęliśmy import win morawskich byliśmy obecni tylko w wyspecjalizowanych sklepach, restauracjach i winotekach. Aby jednak dotrzeć do szerszego odbiorcy, 2 lata temu postanowiliśmy otworzyć nasz własny sklep firmowy, który przybrał nazwe Czerwone-różowe-białe i znajduje się w Katowicach przy ul. Drzymały 12.

Z wielką radością chcemy dzielić się naszą pasją do Czech-Moraw i ich wina, chętnie pomożemy odwiedzić i zwiedzić winnice, wskażemy gdzie przenocować i dobrze zjeść, a dla amatorów jazdy na rowerze zaproponujemy ciekawe trasy rowerowe prowadzące pomiędzy winnicami, łączące najbardziej urokliwe regiony morawskiej krainy, a dla miłośników zwiedzania – wskażemy unikatowe zabytki, a wszystko to okraszone kieliszkiem wyśmienitego wina.
ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU
Czerwone Różowe Białe 2011 | Strona Główna | O nas | Nasze Wina | Wina na Morawach | Galeria | Importer | Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone. Na stronie zostały wykorzystane zdjęcia pochodzące z serwisu www.wineofczechrepublic.cz
Przeglądając tą strone potwierdzasz, że masz ukończone 18 lat.
designed by